epdm-tartan-zemin-kaplamalari.jpg

EPDM (Tartan) Zemin Kaplaması

Finischer ile serilmiş ve sıkıştırılmış, renkli EPDM granülleri ve poliüretan bağlayıcılı düzgün yüzeyli üst tabaka. Çeşitli oyun sahalarını öne çıkartmak için iki veya daha fazla renk kullanılabilir.

Sistem su geçirgen olduğu için, su drenajının hızlanması açısından su geçirgen alt yapı üzerine yapılması fayda sağlar.Çocuk oyun alanları ve her tür spor oyunları, antrenman sahaları için kullanılabilen çok maksatlı bir kaplama sistemidir.

Poliüretan ve kauçuk esaslı bu sistem dayanıklıdır. Elastikiyet ve darbe yastıklama özellikleri yüksek olması çocukların kayma, düşme, zemine çarpma gibi durumlarda yaralanma olasılığını asgariye indirir. Kasları sertleştirmez, oyuncuların daha az yorulmasını sağlar.

Hiç bakım gerektirmez. Su geçirgen olması yağmurdan sonra hemen oynama imkânı verir.Özel finischer makine ile 15 mm kalınlığında uygulanan bu sistem şartnameye veya istenilen kalınlığa bağlı olarak daha değişik kalınlıklarda da uygulanabilir.


Tartan Zemin Uygulama Detayı

Sentetik Tartan kaplama, uluslararası standartlara uygun olarak yapılacaktır. İmalatın ilk aşamasında kaplamanın yapılacağı bölgeye uygun primer uygulaması yapılacaktır.

İklime uygun olarak seçilmiş 1-4MM Çapında Siyah SBR Granüller %20 Poliüretan Binder kullanılarak 8 MM Kalınlığında elastik tabaka oluşturulacaktır. Bu kaplama yapımından sonra 24 Saat beklenerek malzemenin kürlenmesi tamamlanmış olur.

Kür süresi sonrasında 1–4 MM Çaplarında Yüksek Mukavemetli ve UV ışınlarına dayanıklı Yüksek Mukavemetli TPV yada EPDM Renkli Granüller, %20 oranında Poliüretan Binder’la karıştırılarak 7 MM Kalınlığında Özel Mastar ve ekipmanlarla Elastik bir tabaka oluşturulacaktır. Toplamda 15 MM olacaktır. Kaplamada kullanılacak granüllerin yoğunluğu 1.55 - 1.65 arasında olacaktır.

Hizmetlerimiz